tęcza
Wszystko będzie dobrze po włosku

Jakiś czas temu podczas spacerów w miejscowosci Torre del Lago, w której przebywam (przymusowo) od 1 marca zaczełam zauważać kolorowe rysunki z tęczą w oknach okolicznych domów. Rysunkom zawsze towarzyszył napis “Andrà Tutto Bene”, co po włosku oznacza “Wszystko będzie dobrze”.

Jeszcze wcześniej zauważyłam podobny slogan na tablicy wystawionej przez właścicieli jednej z restauracji w marinie po tym, jak musieli ją zamknąć do odwołania. Chodziałam tam na kawę i wifi.

Okazuje się, że wszystko zapoczątkowały dwie matki z południa Włoch, a konkretnie z Bari, czyli z miasta, z którego przyleciałam tutaj 29 lutego. Nie spodziewając się zapewne tak wielkiego odzewu, umieściły na Facebooku rysunki swoich dzieci i historia potoczyła się lawinowo. Wkrótce całe Włochy ogarneła kolorowa moda na kwiaty i tęczę w oknach, na elewacjach budynków i witrynach sklepowych. Powstała też piosenka w wykonaniu Elisy i Tommaso Paradiso.

A potem inicjatywę przejęły inne kraje…

TABLICA OGŁOSZEŃMożesz też śledzić mój fanpage Nigdy za późno na Facebooku, gdzie na bieżąco wrzucam krótsze relacje, zdjęcia i filmiki z miejsc, w których aktualnie jestem.Jeśli interesuje Cię, jak tanio podróżować w każdym wieku i mieć z tego frajdę – polecam Ci mojego e-booka, o którym więcej dowiesz się w zakładce SKLEP .Chcesz pracować online w branży podróżniczej z dostępem do wszystkich narzędzi? Odezwij się do mnie.Aby poznać szczegóły dotyczące nauki języka angielskiego ze mną – kliknij na lekcje na Skype lub zoom .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *