Teneryfa, zwana często rajem na ziemi, oferuje nie tylko malownicze krajobrazy, ale także doskonałą okazję do spełnienia marzenia o zakupie domu w tropikalnym raju. To hiszpańska perła na Oceanie Atlantyckim, gdzie rozwinięta infrastruktura idzie w parze z pięknem przyrody i fantastycznym klimatem przez cały rok. Ci którzy tu byli, wiedzą o czym mówię. Chcecie spełnić to marzenie i kupić nieruchomość na Teneryfie? Czytajcie dalej.

Natomiast nieprzekonanym polecam mój poprzedni wpis, w którym zawarłam faktyczne powody, dla których ludzie z Europy osiedlają się na Teneryfie:

Wśród moich znajomych pojawia się coraz więcej osób, które myślą o zainwestowaniu swoich środków w zakup domu właśnie na Wyspach Kanaryjskich. Bo tutaj tzw. sezon trwa cały rok!

Ten wpis będzie prawdziwą gratką dla tych, którym marzy się dom na Teneryfie. Wiem też, że na ten wywiad czeka wiele osób.

Zapraszam Was na wyjątkową rozmowę  z Julią i Kamilą, doświadczonymi agentkami nieruchomości z biura Zamieszkaj na Teneryfie.
Dziś pierwsza część wywiadu, w której Julia podzieli się swoją wiedzą na temat zakupu nieruchomości na Teneryfie. Dowiesz się:

  • Jakie podstawowe warunki należy spełnić, aby zakupić nieruchomość na Teneryfie?
  • Jak wygląda sam proces zakupu?
  • Jakie kształtują się ceny nieruchomości na Teneryfie?
  • Jak zmieniły się ceny w przeciągu trzech ostatnich lat?
  • Jak długo trwa proces poszukiwania nieruchomości na Teneryfie?
  • Jeśli klient w danym momencie nie jest w stanie przylecieć na Wyspy Kanaryjskie, czy możliwy jest zakup zdalny?

W części drugiej, Kamila opowiedziała, jak uzyskać kredyt zarabiając w PLN lub innej walucie niż euro, nie będąc rezydentem Wysp Kanaryjskich.

Julia i Kamila – moje rozmówczynie, dzięki którym powstał ten wywiad

ZAPRASZAM NA WYWIAD Z JULIĄ:

🏡 Jakie podstawowe warunki należy spełnić, aby zakupić nieruchomość na Teneryfie?

👩 Julia: Do zakupu nieruchomości na Teneryfie, ważne jest posiadanie numeru NIE (Número de Identificación de Extranjero) 📝, czyli identyfikatora cudzoziemca, oraz konta bankowego w Hiszpanii 💼.

Jak wygląda sam proces zakupu?

👩 Julia: Proces zakupu na Teneryfie przypomina ten w Polsce. Po znalezieniu wymarzonej nieruchomości, podpisujemy umowę przedwstępną 📜 i dokonujemy wpłaty zadatku w wysokości 10% 💰. Następnie przystępujemy do zawarcia umowy końcowej u notariusza 🏛️. Długość tego procesu jest uzależniona od indywidualnych okoliczności, takich jak sytuacja sprzedającego, preferencje kupującego i warunki umowy przedwstępnej.

🏷️ Jak kształtują się ceny nieruchomości na Teneryfie?

👩 Julia:  W południowej części wyspy ceny zaczynają się od około €130 000 💸, zwłaszcza w strefach “mniej turystycznych” 🏝️. Jeśli marzysz o mieszkaniu z jedną sypialnią w dobrej lokalizacji, musisz rozważyć budżet na poziomie około 200,000 euro. Na cenę wpływa wiele czynników: lokalizacja, standard mieszkania czy możliwość uzyskania licencji VV ( *vivienda vacacional )

*VV to licencja umożliwiająca wynajem wakacyjny swojej nieruchomości w Hiszpanii.

💹 Jak zmieniły się ceny w przeciągu trzech ostatnich lat?

👩 Julia: Obecnie obserwujemy tendencję wzrostową cen nieruchomości na Teneryfie 📈. Jednym z głównych powodów jest fakt, że na wyspie powstaje stosunkowo mało nowych inwestycji, co skutkuje dużym popytem i wzrostem cen.

🕒 Jak długo trwa proces poszukiwania nieruchomości na Teneryfie?

👩 Julia: Czas poszukiwań jest zróżnicowany i zależy od indywidualnych oczekiwań klienta. Niektórzy nabywcy znajdują wymarzoną nieruchomość już podczas pierwszych oględzin 👀, podczas gdy innym może to zająć więcej czasu. Teneryfa to stosunkowo mała wyspa 🏝️ i ze względu na dużą liczbę zainteresowanych kupnem nieruchomości, poszukiwania mogą trwać dłużej. Klienci czasami zmieniają również swoje preferencje, co do budżetu lub lokalizacji, co wpływa na długość procesu.

🌐 Jeśli klient w danym momencie nie jest w stanie przylecieć na Wyspy Kanaryjskie, czy możliwy jest zakup zdalny?

👩 Julia: Tak, oczywiście. Istnieje taka możliwość dzięki pełnomocnictwu notarialnemu 📑, i wielu naszych klientów decyduje się na taki właśnie zakup. Najczęściej nasi klienci zawierają je u notariusza na Teneryfie, co pozwala nam uzyskać numer NIE w ich imieniu i przystąpić do aktu notarialnego zakupu nieruchomości. 🤝.

C.D.N.

nieruchomość
Moja rozmówczyni Julia przekazała mi mnóstwo cennych informacji…

Zobacz przykładową inwestycję:

A co z tymi osobami, które nie dysponują wystarczającym budżetem, ale bardzo chciałyby tu kupić dom?

Druga część wywiadu o tym, jak uzyskać kredyt hipoteczny nie zarabiając w euro, znajduje się w następnym wpisie.

nieruchomość na Teneryfie
Praca przy powstawaniu wywiadu wre…

*Zamieszkaj na Teneryfie to idealny partner, który pomoże Wam znaleźć wymarzoną nieruchomość na tej pięknej hiszpańskiej wyspie. Ich usługi obejmują znalezienie nieruchomości, która odpowiada oczekiwaniom klienta, a także przeprowadzenie przez wszystkie etapy zakupu nieruchomości.

Jak podkreślają, w pracy z klientami kierują się empatią i pomagają w podjęciu mądrych i bezpiecznych decyzji związanych z inwestycją.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Napisz do mnie na nigdyzapozno@gmail.com lub do biura Zamieszkaj na Teneryfie powołując się na ten wywiad i hasło ‘nigdy za późno‘ 😉

I …zamieszkaj na Teneryfie ! 🏠🌴

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz mnie wesprzeć w prowadzeniu bloga, chętnie dam się zaprosić na wirtualną kawę 🙂 Postaw mi kawę na buycoffee.to
nieruchomość na Teneryfie
Garachico. Kto wie, może tutaj będzie Twój kolejny dom?

Inne ogłoszenia

Chcesz zrobić rekonesans i potrzebujesz ‘swojego człowieka’ na Teneryfie, który opowie Ci o wyspie, pomoże w organizacji pobytu i pokaże najciekawsze miejsce? Napisz do mnie na nigdyzapozno@gmail.com

Jeśli interesuje Cię nauka języka angielskiego ze mną, zapraszam do zapoznania się z moją ofertą lekcji on-line.

Chcesz tanio podróżować, ale nie wiesz, od czego zacząć? Mój e-book poprowadzi Cię za rękę i pomoże Ci wybrać właściwy sposób.

Zerknij na mój Facebook lub Instagram po więcej wpisów i zdjęć z moich podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *