Cześć! Krótko o mnie 🙂

Mam na imię Agata i pochodzę z Polski. Nie urodziłam się w Małkini i nie w lipcu:) Moje urodziny są we wrześniu. W pierwszej połowie września. Dokładnie 14-go 🙂 Jeśli wiesz, do jakiego filmu ‘piję’ i uśmiechasz się pod nosem, to jest duże prawdopodobieństwo, że jesteśmy w podobnej grupie wiekowej. Ale jakie to ma znaczenie? Wyznaję zasadę, że nie ważne ile masz lat, ale na ile się czujesz. Ja czuję się na trzydzieści parę i tej wersji się trzymam, kiedy ludzie pytają mnie o wiek:) Niektórzy nawet tyle mi dają, więc ich za to bardzo lubię;) A tak na serio, jestem nieco starsza, swoje przeszłam i doświadczyłam:) Z częścią swoich doświadczeń chcę się z Tobą podzielić.

„Komfort to nie meble, nie dom, nie miejsce.

Komfort jest wtedy, gdy dusza jest spokojna”.

W poszukiwaniu spokoju duszy wyruszyłam pod koniec lata 2014. Od tego czasu mieszkałam dłużej lub krócej w 7 różnych krajach. Zrezygnowałam z pracy i zdecydowałam się na wyjazd z Polski. Nie byłam biedna, ani bezdomna, ani bezrobotna. Samochód nawet miałam! 😉 Jeśli chcesz wiedzieć, co skłoniło mnie do tak ‘szalonej’ decyzji, jakie były reakcje otoczenia i jakie myśli i emocje temu towarzyszyły – zapraszam do lektury poszczególnych wpisów.

Moje wcześniejsze podróże dokumentowałam na platformie geoblog. Po kilku latach przerwy założyłam tę stronę oraz mój fanpage Nigdy za późno na Facebooku i tam relacjonuję moje przygody.

Poza tym uwielbiam: 

  • oceany i góry, a najlepiej 2 w 1
  • kuchnię wegetariańską i wegańską (mój świadomy wybór sprzed kilku lat)
  • Wielki Błękit (zarówno film Luca Bessona, jak i kolor – ten naturalny, morski lub oceanu)
  • odnawiać i malować stare meble i dawać drugie życie na pozór bezużytecznym rzeczom (zapraszam do Kategorii „Nowe życie rzeczy”)
  • medycynę alternatywną, parapsychologię, duchowość oraz inne czary-mary 😉
  • mądre rozmowy z mądrymi ludźmi oraz inteligentne poczucie humoru
  • uczyć się nowych umiejętności, najlepiej w praktyce
  • poranną kawę i wieczorne wino, choć to już coraz rzadziej 😉

Cokolwiek czyni Cię innym jest najprawdopodobniej Twoją największą zaletą.

Znajdziesz mnie też tutaj: FacebookInstagram

Jeśli lubisz podróże, sprawdź też to: