Obiecuję, w tym wpisie będą tylko włoskie piosenki i o włoskiej muzyce.

Włosi uwielbiają muzykę. Kiedy słucham włoskich piosenek, wyziera z nich bardzo często niesamowity dramatyzm:) Serio! Niezwykle ekspresyjne są włoskie piosenki. Wokaliści mają zawsze charakterystyczną chrypę i śpiewają z imponująco wyraźną dykcją. Takie mam spostrzeżenia.

Kiedy słucham włoskich piosenek, nawet przy moim słabym włoskim – jestem w stanie ze słuchu zapisać teksty wielu  z nich. W zasadzie większości. Oczywiście nie mając pojęcia o czym są. Nie zawsze jest to możliwe w przypadku piosenek angielskich z wielu względów, m.in. takich, o których pisałam wcześniej. 

Kiedy maluję sobie te kwiatki, drzewa i napisy u Rodolfo, często słucham włoskich rozgłośni. Kilka piosenek leci w kółko. Podzielę się z Wami kilkoma – tymi wpadajacymi w ucho, w wykonaniu muzycznych skarbów narodowych Italii:) 

Emma i jej chrypa.

Francesco i jego dykcja:)

I obiecany dramatyzm:)

I znów chrypa:)

TABLICA OGŁOSZEŃ

Możesz też śledzić mój fanpage Nigdy za późno na Facebooku, gdzie na bieżąco wrzucam krótsze relacje, zdjęcia i filmiki z miejsc, w których aktualnie jestem.

Jeśli interesuje Cię, jak tanio podróżować w każdym wieku i mieć z tego frajdę – polecam Ci mojego e-booka, o którym więcej dowiesz się w zakładce SKLEP .

Chcesz pracować online w branży podróżniczej z dostępem do wszystkich narzędzi? Odezwij się do mnie.

Aby poznać szczegóły dotyczące nauki języka angielskiego ze mną – kliknij na lekcje na Skype lub zoom .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *