W ostatnich latach glamping robi wielką furorę na portalach typu Airbnb czy Booking. Co to jest glamping? To pytanie zadaje mi niemal każdy, z kim rozmawiam na ten temat.

Nie ukrywam, posiadanie własnego glampingu w jakimś urokliwym miejscu z dobrą pogodą i dużą ilością słońca, to moje marzenie.

Glamping is a portmanteau of glamorous and camping and describes a style of camping with amenities and, in some cases, resort-style services not usually associated with “traditional” camping. Glamping has become particularly popular with 21st-century tourists seeking the luxuries of hotel accommodation alongside “the escapism and adventure recreation of camping”.

To alternatywa dla tradycyjnego campingu, który zazwyczaj jest prosty i pozbawiony wygód. Glamping został stworzony dla bardziej wymagających klientów, którzy chcieliby zakosztować czegoś bardziej luksusowego, nie rezygnując z klasycznej formy campingu. Zatem zamiast zwykłego namiotu, proponuje się pobyt w namiocie safari, tipi, jurcie, domku na drzewie, małej drewnianej chacie z własną sauną czy domkach Hobbitów. Najczęściej nie brakuje też w ofercie dodatkowych usług i dostępu do wygód typu łazienka czy kuchnia. A to wszystko w atrakcyjnej scenerii i aranżacji.

Glamping to złożenie  (portmanteau) dwóch angielskich słów:

glamorous – efektowny, olśniewający, prestiżowy, wytworny

oraz

camping – biwakowanie, obozowanie, spanie pod namiotem.

Pierwsze trzy miesiące 2019 roku spędziłam na Ibizie i mieszkałam w… jurcie 🙂 Jak się okazuje, dla niektórych to prawdziwy luksus, za który są gotowi zapłacić całkiem sporo. Ja na szczęście nie zapłaciłam ani grosza, centa, pensa (tudzież innej waluty). Jak to się stało i co robiłam na Ibizie przeczytasz TUTAJ.

Casita Verde Ibiza
Jurta, w której mieszkałam 3 miesiące na Ibizie w roku 2019
Spodobało Ci się to, co tu napisałam? Możesz mi pomóc w rozwijaniu strony. Postaw mi kawę na buycoffee.to

Coś mi mówi, że mogą Cię też zainteresować te tematy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *