Buskers, czyli po spolszczeniu buskerzy. Kim są? I co to znaczy busking?

Według definicji słownikowej, busker to : a person who entertains in a public place for donations. Busking po angielsku to zabawianie przechodniów występami ulicznymi w formie dowolnej.

Zatem mowa o wszelkich artystach, grajkach, śpiewakach i kuglarzach wystepujących w miejscach publicznych i żyjących z tzw. wolnych datków. Analogicznie, wszelka działalność tychże artystów będzie w angielskim nosiła nazwę busking, czyli w wolnym tłumaczeniu – ‘granie na ulicy’.

W moim wpisie o panu pasterzu w drodze na Teide ( zerknij do poprzedniego wpisu) chodziło o uatrakcyjnianie ludziom ich wyprawy w góry lokalnym folklorem, ale to może być tak naprawdę wszystko i prezentacja różnych talentów. Liczy się kreatywność. Jedni chodzą na szczudłach, inni na linie, jeszcze inni grają i śpiewają i robią to genialnie, inni nieco mniej 😉 Ale buskerzy są wszędzie! Nawet w górach Teneryfy.

busking
W drodze do Parku Narodowego El Teide, Teneryfa styczeń 2021

Popis pana pasterza – zjeżdzanie na kiju 🙂 Busking w wydaniu kanaryjskim.
Gra na muszli to tez busking

A to filmik dokumentalny z innej części Hiszpanii – buskers of Seville.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny, chętnie dam się zaprosić na wirtualną kawę:) Dziękuję. Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój: FacebookInstagram

Sprawdź też, bo warto 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *