Czy wiecie, jaki jest dzisiaj dzień? 23 lipca to Dzień Włóczykija.

Korfu

Dokładnie 5 lat temu o tej porze spędzałam wakacje na Korfu i pisząc bloga, jeszcze na platformie geoblog.pl umieściłam wpis pod tytułem: Dzień włóczykija, czyli pętelka z Kerkyry do Kanoni poprzez lotnisko i plane spotting”. Nie pamiętam czy zrobiłam to świadomie, bo faktycznie wiedziałam, że 23 lipca to Dzień Włóczykija czy odniosłam się bardziej do tego, co działo się w tle, czyli długi, 10 km spacer z Korfu town do Kanoni, gdzie jest najlepsza miejscówka, aby obserwować lądujące i startujące samoloty. Jeśli lubisz plane spotting to lotnisko na Korfu będzie Twoim ulubionym.

Grecja, Corfu
Lotnisko na Korfu to idealne miejsce dla plane-spottersów

Dlaczego moje wspomnienia sięgają 5 lat wstecz, akurat do roku 2014, do wakacji w Grecji? Ano dlatego, że wyjazd do Grecji okazał się przełomowy. Nie dlatego, że to przepiękna Grecja i że oliwki i że krajobrazy. (Polecam zdjęcia i relację z wyjazdu TUTAJ.

za nowy początek
Za nowy początek, Corfu, lipiec, 2014

Tutaj, na drodze wielu głębokich przemyśleń i burzy mózgu, podjęłam ważną decyzję, która wpłynęła  znacząco na moje dalsze życie. Otóż wtedy moja determinacja sięgnęła zenitu i wówczas to zdecydowałam, że ‘nie wracam do pracy, rzucam to wszystko i wyjeżdżam’.  Jeszcze wtedy nie miałam bladego pojęcia gdzie, ale postawiłam ten pierwszy ważny krok. No, a cała reszta to już ciąg zaplanowanych, mniej lub bardziej wydarzeń, wyjazdów (Portugalia), przeprowadzek, podróży, radości i łez, które przywiodły mnie do tego punktu, w którym obecnie jestem. Coś mi mówi, że to jeszcze nie koniec tej włóczęgi…

Sprawdź też, bo warto:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *