Poprzednio na blogu pisałam dużo o workawayu i zdawałam relację z moich rozlicznych projektów i pobytów u fajnych ludzi w ciekawych miejscach. W artykule poświęconym w całości workawayowi przeczytasz o korzyściach wynikających z takiego sposobu podróżowania i spędzania czasu. Jedną z nich jest nauka języków.

Pisząc o Portugalii, wspomniałam, jak wygląda tam nauka u dzieci i w jaki sposób szybko i naturalnie przyswajają języki obce poprzez zabawę z wielojęzyczną grupą rówieśniczą. U dzieci ten proces przebiega łatwiej i szybciej, co nie oznacza, że dorośli nie mogliby skorzystać z podobnej formy nauki języka obcego : )

Zerknij do wpisu: edukacja w Portugalii.

Dziś podzielę się z Wami jeszcze jedną przydatną funkcją wynikającą z członkostwa w społeczności workaway. Mianowice już jakiś czas temu na stronie pojawiła się zakładka “Find a language buddy” – nowa funkcja dla osób korzystających z portalu.

Udowodniono, że ćwiczenie języka z native speakerem w codziennych czynnościach jest najbardziej efektywnym i przyjemnym sposobem nauki języka obcego. Równie szybko zauważalne są postępy. Dlatego już jakiś czas temu na stronie pojawiła się nowa funkcja, która umożliwia znalezienie “kumpla do nauki”.

Podczas projektów oferowanych na Workaway tysiące osób pracujących i hostów również chce poprawić swoje umiejętności językowe w ramach wymiany. Funkcja umożliwia dodawanie nowych osób uczących się języków i znalezienie dla siebie odpowiedniego partnera do nauki.

Co zrobić? Upewnij się, że w swoim profilu potwierdzasz, że szukasz wymiany językowej i wybierasz języki, których chcesz się nauczyć. Napisz krótką notatkę wyjaśniającą swój poziom i język, którego możesz uczyć w zamian. Pojawi się on wtedy na liście, aby inne osoby uczące się języków mogły Cię łatwo znaleźć i nawiązać z Tobą kontakt. Oczywiście ty też możesz sam/sama wyszukiwać takie osoby (language buddy) i skontaktować się ze swoim przyszłym kumplem językowym. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

nauka języków
Find a language buddy – nowa funkcja na stronie

Zobacz też:

Sprawdź też, bo warto :

Jeśli ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny, możesz mnie wesprzeć, zapraszając na wirtualną kawę :). Bloga finansuję sama, jak widzisz – nie ma tu irytujących reklam, brak też sponsora. Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *