Czy stara dusza to coś strasznego? Czy fajnie jest być starą duszą? Po czym rozpoznać jaką duszą jesteś?


Wśród nas żyją osoby, które są odizolowane niemal od urodzenia. Są to jednostki, które nie są jakimiś aspołecznymi dziwakami, ale czują się staro, mimo że swojego niekiedy bardzo młodego wieku. Osoby te są stare duchem, w sercu i w umyśle. Mówi się, że mają stare dusze.
Ich życie wydaje się inne, są bardziej dojrzałe niż ich rówieśnicy i nie pasują do otaczającego ich świata. W rezultacie prowadzą odmienne życie i najczęściej idą swoją własną drogą, bo nie pasują do rówieśników. Natomiast z łatwością przychodzi im rozmowa z osobami znacznie starszymi.
Stare dusze mają tendencję do bycia samotnikami. Nie interesują ich nowe trendy, wielkie telewizory, szybkie komputery, fajne telefony czy pogoń za karierą. Patrzą na życie “z lotu ptaka” i dostrzegają to, co jest według nich najbardziej mądre i sensowne. Tym się kierują w przeżywaniu swojego życia. Czasem wydaje się, że dzięki przeszkodom, które napotykają na swojej drodze, ich życie staje się bardziej szczęśliwe.

Dusza stara (dojrzała)

TALENT
Bliska jest im ochrona środowiska, reformy, ale niekoniecznie za pieniądze, pociąga ich sama idea, szybko się uczą i dostosowują, świetnie rozwiązują problemy na podstawie własnych doświadczeń. W pracy są często samowystarczalni, nie znoszą autorytetów, a odpowiedzi na wszelkie pytania szukają głównie w sobie.

UCZUCIOWOŚĆ
Stara dusza jest bardzo empatyczna i współczująca, choć pozornie wygląda na szorstką. W głębi jest bardzo ciepła i uczuciowa; woli duchowość. Kocha współpracę z innymi, chęć pomocy i asystowania innym w ich procesie rozwojowym.

CEL ŻYCIA
Chce zrozumieć siebie i innych, chce się przysłużyć światu, szuka wewnętrznego rozwoju. Ma wielką potrzebę nauczania innych, ale nie robi tego za wszelką cenę i dla poklasku. Zwykle pragnie autentycznego cieszenia się życiem.

RELACJE Z INNYMI
Stara dusza świadoma jest swego połączenie energetycznego z całym wszechświatem i otoczeniem, zarówno z ludźmi, roślinami jak i zwierzętami. Uczucia trzyma na wodzy, daleka jest od nadużywania egzaltacji.
Zmysłowość i seks interesuje ją tylko w połączeniu z mocno rozwiniętą bliskością z drugim człowiekiem.

ZAINTERESOWANIA i WARTOŚCI ŻYCIOWE
Należą do nich sztuka, filozofie, wszelkie akcje zbliżające ludzi, bazujące na dobrym smaku, a także szeroko pojęty rozwój i nauka nowych rzeczy. Nie pragnie być liderem, ale często nim po prostu jest. Cieszy ją proste najzwyklejsze życie w jedności z naturą, niosące relaks i autentyczną czystą radość. Dobre i szczere życie, dobre proste jedzenie, muzyka kojąca serce, dobre relacje oparte na oddaniu to wartości, do których dąży. Poszukuje tego, co delikatnie i pozytywnie stymuluje jej zmysły i intelekt. Nie szuka pracy pod względem wynagrodzenia, ale takiej, która jest rozwijająca, również duchowo, i wzbogacająca jej wnętrze. Jej celem jest przecież uczyć się, by sfinalizować godnie swoją ostatnią fazę rozwoju na poziomie duszy starej.

ZNAKI SZCZEGÓLNE DUSZY STAREJ
Dzieją się wokół niej dziwne, często dramatyczne rzeczy, często dotykające ją samą i wzbudzające ekstremalne reakcje u innych. Są to reakcje zawsze albo zakrawające o skrajną sympatię (wręcz uwielbienie) albo o skrajną nienawiść wobec DUSZY STAREJ, bez względu na to, co zrobiła.
PRZECIEŻ ONA ZACHOWUJE SIĘ WOBEC WSZYSTKICH TAK SAMO!
– czuje, że istnieją jakieś siły z zewnątrz, które nadają kształt pewnym wydarzeniom,
– z zewnątrz spotyka ją wiele zazdrości od innych, jest też źle odbierana i nie rozumiana,
– ma chęć dawania i dbania o innych bardziej niż o siebie,
– miewa bolesne rozczarowania miłosne i wspaniale relacje przyjacielskie,
– wydarzenia w jej życiu powtarzają się,
– miewa nie najlepsze relacje rodzinne,
– posiada wysoką świadomość bycia innym, posiadania głębszych emocji i bardziej kreatywnych pasji niż inni,
– posiada wielką intuicję, przeczuwanie i dar widzenia pewnych faktów, widzenie tego, czego nie widzą inni,
– dusze stare mają najczęściej kanciaste, wystające stawy kości palców u dłoni, żylaste stopy i dłonie.

Pytanie dla domyślnych – ciekawe, dlaczego o tym napisałam ?;)

Źródło: Internet/ Facebook

Może zainteresują Cię też inne tematy:

-Mini lekcje angielskiego na blogu: English is easy
-Język angielski: indywidualne lekcje online

A jeśli lubisz podróże i zwierzaki tak jak ja, to zerknij tu:

-E-book: Jak tanio podróżować

-Praca zdalna: pomysły na pracę online

-Znajdziesz mnie też tutaj: FacebookInstagram

Postaw mi kawę na buycoffee.to jeśli uznasz ten tekst za wartościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *